Homemade Kinder Pingui:)
HOZZÁVALÓK
- A mázhoz: 1,5 dl tej
35 dkg étcsokoládé
10 dkg margarin - A rátéthez: 10 g tortazselé (Dr.Oetker Expressz a legjobb hozzá)
5 dl tejszín
3 dl tej - A piskótához: 1 csomag sütőpor
3 dkg kakaópor
16 dkg finomliszt
3 evőkanál víz
15 dkg kristálycukor
6 db tojás
ELKÉSZÍTÉS
1. A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét és a fél adag cukrot kemény habbá verjük, a sárgáját, a vizet és a cukor másik felét krémesre keverjük. A fehérjehabhoz hozzáadjuk a sárgája masszát, a liszttel elkevert sütőport, a kakaót és vigyázva összekeverjük. Beleöntjük egy Ramával kikent, kilisztezett tepsibe és előmelegített sütőben 190 °C-on 15-20 percig sütjük. A megsült piskótát kihűtjük és kettévágjuk.
2. A zselatint 1/2 dl tejben az előírás szerint elkészítjük. A mázhoz a tejet,Ramát és csokoládét lassan felmelegítjük, ameddig nem kezd sűrűsödni, majd levesszük a tűzről. A még langyos zselatint a maradék tejhez öntjük.
3. A tejszínt habbá verjük, hozzáadjuk a zselatinos tejet és még néhány percig keverjük. A piskóta alsó részét a tepsibe rakjuk, rákenjük a krém felét és ráöntjük a csokoládémáz harmadát, rákenjük a krém másik felét, majd betakarjuk a piskóta felső részével. A tetejére öntjük a csokoládémáz maradékát. Hűtőbe rakjuk, szeleteljük.
Az első próbálkozásom nekem sem sikerült túl szépre és szabályosra (amint azt a mellékelt fotó is ábrázolja). Ízben viszont annál tökéletesebb volt. Kis gyakorlás és gyönyörűen jönnek majd a rétegek egymásra:)
Az első próbálkozásom nekem sem sikerült túl szépre és szabályosra (amint azt a mellékelt fotó is ábrázolja). Ízben viszont annál tökéletesebb volt. Kis gyakorlás és gyönyörűen jönnek majd a rétegek egymásra:)
Megtekintések száma: 28987